Badamy fascynujący świat przyrody

W piątek, 4 grudnia miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu „10 wykładów na 110 lat Zamoyskiego”. Gościem szkoły był tym razem dr hab. Tomasz Mokrzycki – pracownik naukowy SGGW. Podczas dwugodzinnego wykładu, w którym wzięli udział uczniowie klas biologiczno–chemicznych, mogliśmy przenieść się we wspaniały świat przyrody i poznać lepiej życie malutkich istot, jakimi są owady. Nasz gość niezwykle barwnie opowiadał o wędrówkach po Puszczy Białowieskiej, w której pracuje jako leśnik oraz o prowadzonych przez siebie badaniach. Mogliśmy dowiedzieć się między innymi, jak radzą sobie owady, by się skutecznie obronić w razie niebezpieczeństwa oraz dlaczego pszczoły są bardziej groźne niż szerszenie. Wykładowca przyniósł ze sobą gabloty ze wspaniałymi okazami chrząszczy, które w czasie przerwy można było oglądać z bliska, a kilka dostaliśmy nawet w darze do szkolnej pracowni biologicznej, za co serdecznie ofiarodawcy dziękujemy! Cieszymy się ogromnie z tego niezwykle ciekawego spotkania, które wielu Zamoyszczakom uświadomiło, że praca zawodowa może być prawdziwą pasją!

Na zdjęciu wykładowca rozmawiający z grupką uczniów.