Dlaczego warto pojechać na Podlasie?

W piątek, 8 kwietnia wysłuchaliśmy kolejnego ciekawego wykładu, zorganizowanego w ramach cyklu „10 wykładów na 110-lecie”. Tym razem gościem szkoły była dr Alina Awramiuk–Godun z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW, niegdyś nauczycielka geografii w naszym liceum. Przybliżyła nam ona niezwykle interesujący i bardzo zróżnicowany pod względem etnicznym, językowym i wyznaniowym region Polski, jakim jest Podlasie. Słuchacze mogli dowiedzieć się między innymi, skąd wzięła się jego nazwa, dlaczego możemy spotkać tam ludzi aż tylu narodowości oraz jak wielka jest różnorodność podlaskiego krajobrazu. Wykład zilustrowany był zdjęciami miejsc, które warto zobaczyć, a oglądane na nich cerkwie, meczety i synagogi z pewnością zachęciły wielu z nas do podróży w tamte strony.

Na zdjęciu prelegentka w auli podczas przedstawiania przez jedną z nauczycielek.