Home » jezyk » Międzynarodowy Dzień Tłumacza

Międzynarodowy Dzień Tłumacza

Dnia 30 września obchodzony jest nie tylko popularny wśród młodzieży Dzień Chłopaka, lecz także Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Z tej okazji nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Europejskie Stowarzyszenie Narodowych Instytutów Kultury EUNIC w Warszawie oraz Stowarzyszenie Tłumaczy Polskich. W Zamoyskim gościliśmy wybitnych w swoim fachu profesjonalistów: pana Jakuba Ekiera z prelekcją „Przekładalne i nieprzekładalne w literaturze niemieckiej” oraz panią Annę Butrym z wykładem „Zostań tłumaczem – będzie się działo!”. Uczniowie klas I, II i III mieli okazję zgłębić tajniki języka niemieckiego w poezji, jak również zapoznać się ze specyfiką zawodu tłumacza z perspektywy tłumaczki języka węgierskiego. Naszym Gościom serdecznie dziękujemy za przybycie oraz pełne inspiracji wystąpienia. (Anna Mielniczuk)