Home » koło informatyczne » Konkurs programistyczny ZAMOY PRE OI

Konkurs programistyczny ZAMOY PRE OI

12 października nasza szkoła stała się areną starć młodych programistów w konkursie ZAMOY PRE OI. Trzy pierwsze miejsca wywalczyli – w grupie starszej: Jan Ciołek, Przemek Borkowski i Michał Sala, a w grupie młodszej: Patryk Tomaszewski, Tymoteusz Kazubski i Tomasz Nitsch.   Zawody zostały zorganizowane ze środków m. st. Warszawy,  w ramach projektu „Algorytmika i robotyka” realizowanego przez Mazowieckie Stowarzyszenie na Rzecz Uzdolnionych.  Konkurs zorganizowali nauczyciele informatyki  z pomocą Mateusza Dudzińskiego – naszego ubiegłorocznego finalisty Olimpiady Informatycznej.
W eliminacjach konkursu wzięło udział ponad 30 uczniów, w drugim etapie 24. Konkurs był zorganizowany w formie warsztatów z rankingiem punktowym za zrobione zadania i z poczęstunkiem. Trzygodzinne zmagania konkursowe zakończyły się omówieniem zadań i  zamówieniem pizzy.  To trzecie warsztaty zorganizowane w ramach projektu „Algorytmika i robotyka” – pierwsze odbyły się w czerwcu. Nasi uczniowie wzięli także udział w weekendowym obozie w Teresinie.  Pozostaje trzymać kciuki za ich udany start w Olimpiadzie Informatycznej  http://oi.edu.pl/.