Home » Doradztwo zawodowe » Tydzień Kariery w Zamoyskim

Tydzień Kariery w Zamoyskim

W poniedziałek, 17 października, rozpoczął się VIII Ogólnopolski Tydzień Kariery. Patronat honorowy nad tą doroczna akcją objęli Minister Edukacji Narodowej i Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jak ogłosiło Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, hasło tegorocznego OTK brzmi: „Bądź autorem swojej kariery”.
20 października uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez Uniwersytet SWPS na temat: „Efektywna nauka – naucz się jak się uczyć”. Podczas zajęć zastanawiali się, jak dostosować środowisko nauki do procesu uczenia się – tak, aby stał się on bardziej sprawny i efektywny. Prowadzący omówili również techniki skutecznego zapamiętywania.