Home » Laureaci » Pojedziemy do Strasburga!

Pojedziemy do Strasburga!

Klasa I A wzięła udział w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej „Euroscola”, organizowanym przez Biuro Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. W I etapie uczniowie rozwiązali test i uzyskali 62. miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej. W następnym etapie zadanie postawione przed młodymi Europejczykami było trudniejsze – musieli oni nagrać film lub stworzyć fotoreportaż na jeden z tematów zaproponowanych przez organizatorów konkursu. Zamoyszczacy zdecydowali się na film zatytułowany „Darmowy bilet na 18. urodziny. Jak wyobrażacie sobie podróż po Europie?”. Został on doceniony przez jury, ponieważ ostatecznie Zamoyski zajął 15. miejsce (najlepsze spośród szkół warszawskich) i wygrał wyjazd do Strasburga, który odbędzie się najprawdopodobniej na początku 2018 roku. Uczniowie już rozpoczęli przygotowania do debat, w których wezmą udział w Parlamencie Europejskim. Z pewnością będzie to dla nich ciekawe doświadczenie i niezapomniane przeżycie.