Home » GeoAktywnosc » Lekcja geografii nad Wisłą

Lekcja geografii nad Wisłą

Kto powiedział, że geografii trzeba się uczyć tylko w szkole? Wręcz odwrotnie! Najlepiej geografii uczyć się na łonie natury, na praktykach i wycieczkach! Z okazji Roku Wisły oraz omawianych tematów o czynnikach egzogenicznych kształtujących oblicze otaczającego nas świata, postanowiliśmy wyrwać się z murów szkolnych i wyruszyć nieopodal na wycieczkę wisłoznawczą. Przyjrzeliśmy się efektom działalności rzeki – zarówno erozyjnym jak i akumulacyjnym, ocenialiśmy jej walory przyrodnicze i kwestię zagospodarowania, dumaliśmy nad stanem jej wód i przyszłością. A że wiosna przychodzi do nas z oporami, zabraliśmy ze soba śliczną Marzannę, aby dokonała żywota w wiślanym nurcie i przyśpieszyła nadejście ciepłego, wiosennego czasu.

Wszystkich zapraszamy do bacznego przyglądania się tej niezwykłej pod wieloma względami rzece, którą mamy na wyciągnięcie ręki, a która jest przez nas tak bardzo niedoceniana. Zwracajmy na nią uwagę nie tylko obchodząc Rok Wisły, ale przez cały czas. (Kamila Hipnarowicz)