Home » Wycieczki » Poczytaj po niemiecku

Poczytaj po niemiecku

3 czerwca odbędzie się w całej Polsce Noc Bibliotek 2017, ale nasi uczniowie już kilka dni wcześniej mieli okazję poznać bibliotekę Instytutu Goethego w Warszawie. Grupa niemieckojęzyczna z klas II C i II D wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez pana Christopha Mohra i przy użyciu nowoczesnych technologii zwiedzała bibliotekę przy ulicy Chmielnej 13A. Oczywiście tylko i wyłącznie w języku niemieckim. Po krótkim wprowadzeniu uczniowie zostali podzieleni na małe grupy i przy pomocy iPadów rozwiązywali zadania dotyczące poszczególnych działów i zadań biblioteki. Można było poznać najpopularniejsze gazety i czasopisma z Niemiec, sprawdzić, jakie książki polskich autorów zostały przetłumaczone na język niemiecki, zaznajomić się ze zbiorami filmowymi oraz grami planszowymi, a także dowiedzieć się, jak funkcjonuje interaktywna biblioteka Onleihe. Nie zabrakło również akcentów przewidzianych specjalnie na obchodzony dziś w Polsce Dzień Dziecka. Warsztaty wywarły na uczniach dobre wrażenie, ponieważ większość z nich postanowiła od razu założyć kartę biblioteczną i dołączyła do grona czytelników biblioteki Goethe-Institut Warschau. (Anna Mielniczuk)