Home » GeoAktywnosc » Zostań poszukiwaczem skarbów Ziemi

Zostań poszukiwaczem skarbów Ziemi

17 maja odwiedziła nas studentka V roku Geologii UW, pani Agnieszka Wrzosek,  i zaprezentowała geografom z I B oraz II BE niezwykłe opowieści o surowcach mineralych. Podczas jej wykładu można było przyjrzeć się z bliska tym ważnym składnikom skorupy ziemskiej, dowiedzieć się o ich właściwościach, wykorzystaniu, występowaniu i zaczerpnąć wielu innych pożytecznych i użytecznych informacji. Pani Agnieszka opowiedziała nam również o urokach studiowania na Wydziale Geologii i perspektywach na przyszłość z tym kierunkiem związanych. Być może ktoś z nas odnajdzie w sobie smykałkę poszukiwacza ropy naftowej lub gazu ziemnego albo złapie bakcyla w temacie badań geologicznych w terenie lub jakiejś kopalni? Kto wie…. Na pewno warto spróbować, do czego gorąco Was zachęcam. (Kamila Hipnarowicz)