Home » Olimpiady i konkursy » Naucz się inwestować na giełdzie!

Naucz się inwestować na giełdzie!

16 października wystartowały zapisy do XVI edycji SIGG – Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej.
Czas na zgłoszenie do 5 listopada 2017 r.

Do wzięcia udziału w grze zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcieliby nauczyć się inwestować na giełdzie przy użyciu wirtualnych środków. Dzięki platformie GPWtr@der uczniowie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności inwestowania w akcje, ETF-y oraz kontrakty terminowe. Szkolna Internetowa Gra Giełdowa to dla młodzieży okazja, aby dowiedzieć się więcej o polskim rynku kapitałowym, poznać rodzaje instrumentów finansowych notowanych na GPW i spróbować swoich sił posługując się wirtualnymi środkami.

Na czym polega SIGG?
SIGG ma postać internetowej gry inwestycyjnej. Uczestnicy, pod opieką nauczyciela, zakładają zespoły liczące od 2 do 4 osób. Każdy Zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym oraz ma możliwość korzystania z doświadczenia i wiedzy ponad trzydziestu koordynatorów regionalnych współpracujących z organizatorami projektu.