Home » Polecamy » A może ferie z historią?

A może ferie z historią?

Zapraszamy uczniów na Ferie zimowe z historią, czyli bezpłatny kurs historii Polski XX wieku dla maturzystów. To kolejna edycja cieszących się dużą popularnością zajęć dla uczniów szkół średnich, którzy w tym roku zmierzą się z egzaminem dojrzałości.

Na cykl składają się wykłady specjalistów – naukowców IPN oraz warsztaty (praca z testami i zadaniami maturalnymi) z nauczycielami i edukatorami. Taka formuła zajęć pozwala poszerzyć wiedzę historyczną i zapoznać się z różnymi typami zadań egzaminacyjnych: analizą tekstów źródłowych, rozpoznawaniem fotografii czy interpretacją diagramów.

Zajęcia będą się odbywać w dniach 15-28 stycznia od poniedziałku do piątku w następujących godzinach: wykład: 10:00–11:30, warsztaty: 11:45–13:15.

Liczba miejsc jest ograniczona. Grupa biorąca udział w warsztatach może liczyć maksymalnie 30 osób, a w wykładach – 150 osób. Kurs jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rejestracja.

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową do dnia 12 stycznia na adres: michalina.zelazny@ipn.gov.pl. Prosimy o przesłanie wypełnionego formularza (do pobrania poniżej).