Strona główna   E–DZIENNIK Dla kandydatów Strefa maturzysty Jubileusz 110–lecia Galerie Webmail Kontakt

 


bip

 


logo

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Warszawie jest wśród 100 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł
Złotej Szkoły 2016”.


Olimpiady i konkursy

Ruszają olimpiady przedmiotowe!!!

Drodzy Uczniowie! Już we wrześniu zaczynają sie olimpiady przedmiotowe! Prosimy o śledzenie informacji o interesujących Was olimpiadach na stronach internetowych!

 

Olimpiada Matematyczna http://www.om.edu.pl
Olimpiada Informatyczna http://www.oi.edu.pl
Olimpiada Fizyczna http://www.kgof.edu.pl
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego http://www.olijp.pl
Olimpiada Języka Francuskiego http://www.ojf.org.pl

 

 

 

» Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu fotograficznego. Po długim namyśle jury w składzie p. Izabela Poniatowska, p. Robert Nowicki i p. Magdalena Pasionek–Sokołowska wybrało następujących zwycięzców:

 1. Karol Podsiadło (klasa IA) – Stołeczne kawiarenki
 2. Wiktor Sieradzki (klasa IE) – Saska Kępa, willa z 1930 roku
 3. Rafał Ciuchta (klasa IE) – Praska taksówka

Przyznano także wyróżnienia:

 1. Aleksandra Nyczka (klasa ID) – Piaskowy budyń
 2. Hanna Żylicz (klasa IE) – Flamingi
 3. Jan Boruta (klasa IF) – Mini Godzilla
 4. Aleksander Balas (klasa IF) – Zachód słońca
 5. Krzysztof Stępniewski (klasa IIIE) – Sad czereśniowy zimą
 6. Patrycja Pietrzkowska (klasa IE) – Most Świętokrzyski

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich uczniów na wystawę fotograficzną na I piętrze, przy sali 101, gdzie można obejrzeć zdjęcia nagrodzonych, a także pozostałe zgłoszone do konkursu.
(Magdalena Pasionek–Sokołowska)

 

» Weź udział w konkursie literackim!

13 stycznia 2016

 

» Weź udział w konkursie High School Business Challenge!

High School Business Challenge ma ogromną przyjemność zaprosić uczniów do uczestnictwa w konkursie. Udział w projekcie pozwoli uczniom nabyć umiejętności z zakresu diagnozowania i rozwiązywania kluczowych problemów ekonomiczno–finansowych przedsiębiorstw. Będzie również doskonałą szansą na poszerzenie wiedzy w dziedzinie zarządzania i nawiązanie kontaktu ze środowiskiem akademickim. Zwycięska drużyna otrzyma 7000 złotych, a także atrakcyjne staże i praktyki w renomowanych firmach. Pozostali laureaci zostaną nagrodzeni wysokiej klasy sprzętem elektronicznym. Ponadto przewidujemy nagrodę rzeczową dla opiekuna merytorycznego, który zgłosi największą liczbę uczestników, natomiast szkoła, z której zostanie nadesłana największa liczba rozwiązań, otrzyma zniżki na bluzy w firmie „Rascal Industry”. Jednocześnie informujemy, że 15 stycznia 2016 r. upływa ostateczny termin zgłaszania kandydatów w systemie internetowym, który dostępny jest pod adresem http://www.businesschallenge.info. Pozostałe informacje na temat konkursu znajdują na stronie internetowej.
Kornelia Kuczyńska (Organizator High School Business Challenge)

6 stycznia 2016

 

» Konkurs n+1

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie matematycznym n+1

 

» Konkurs geograficzny „Geografia w Twoich rękach”

Bardzo serdecznie zapraszam do udziału wszystkich uczniów, nie tylko „geomaniaków”. Szczegółowe informacje w załączniku lub u p. prof. Kamili Hipnarowicz.

ikona programu Adobe Reader Załącznik – plik w formacie PDF

17 listopada 2015

 

» Konkurs filmowy „Dobre praktyki RPO WM 2007-2013”

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie filmowym: „Dobre praktyki RPO WM 2007-2013”. Konkurs jest realizowany na zlecenie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs polega na na nagraniu przez ucznia filmu krótkometrażowego o długości 1–3 min na temat zrealizowanych projektów z programu RPO na terenie województwa mazowieckiego. Najciekawsze 9 filmów zostanie nagrodzonych wycieczkami dla 40–osobowych grup szkolnych. Termin zgłaszania prac upływa do dnia 30.10.2015 r. do godziny 23.59. Szczegółowe informacje są zawarte w regulaminie konkursu oraz na stronie www.rpotojesto.eu

22 października 2015

 

»XXIII Olimpiada Informatyczna

Zapraszamy uczniów do udziału w XXIII Olimpiadzie Informatycznej. Olimpiada Informatyczna jest olimpiadą przedmiotową organizowaną przez Fundację Rozwoju Informatyki pod nadzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej i we współpracy z najlepszymi uczelniami informatycznymi kraju. Finaliści Olimpiady mają ułatwiony wstęp na wszystkie czołowe uczelnie informatyczne w kraju, a zwycięzcy reprezentują Polskę na zawodach międzynarodowych.

Goniec

19 października 2015

 

» Olimpiada Języka Francuskiego

29 października (czwartek) o godz. 9.00 w auli odbędzie się etap szkolny XXXIX Olimpiady Języka Francuskiego. Bonne chance!

19 października 2015

 

» Olimpiada przedsiębiorczości

Serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w rywalizacji!

 • Pierwszy etap to eliminacje szkolne. Odbędą się one 3 grudnia 2015 r.
 • Drugi etap to eliminacje okręgowe. Odbędą się one 3 marca 2016 r.
 • Trzeci etap to eliminacje centralne. Będę one miały miejsce 7 kwietnia 2016 r.

TERMIN REJESTRACJI upływa 25 października 2015 r.
Kontakt: nauczyciel podstaw przedsiębiorczości.
Więcej informacji: www.olimpiada.edu.pl.

8 października 2015

 

» Olimpiada Wiedzy o Mediach

Zapraszamy do zainteresowania się interdyscyplinarną Olimpiadą Wiedzy o Mediach! Szczegółowe informacje znajdziecie pod linkiem http://kwm.id.uw.edu.pl

6 października 2015

 

» Olimpiada Informatyczna

19 października 2015 r. rozpoczyna się etap pierwszy Olimpiady Informatycznej. Polega na rozwiązaniu w domu 5 zadań, które będą dostępne na stronie olimpiady: http://www.oi.edu.pl.

1 października 2015

 

» XXIX Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

W roku szkolnym 2015/2016 odbędzie się XXIX Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi „Nierówności społeczne a rozwój gospodarczy”. Więcej informacji u nauczyciela podstaw przedsiębiorczości. Zgłoszenie udziału do 29 wrzesnia 2015 r.

27 września 2015

 

» Konkurs Narodowego Banku Polskiego

Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu na pracę pisemną. Szczegółowe informacje w załączniku.

ikona programu Adobe Reader Załącznik – plik w formacie PDF

27 września 2015

 

» Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do p. prof. Moniki Maciąg (język angielski) lub do p. prof. Macieja Bugaja (matematyka) do dnia 2 października 2015 r. Etap szkolny odbędzie się 8 października w godzinach 8.00 – 10.00. Więcej informacji znajdziecie w poniższych załącznikach.

ikona programu Adobe Reader Komunikat organizatorów – plik w formacie PDF

 

ikona programu Adobe Reader Przykładowe zadania – plik w formacie PDF

 

22 września 2015

 

» Olimpiada Języka Angielskiego

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w olimpiadzie jęz. angielskiego mogą kierować zgłoszenia do swoich nauczycieli jęz. angielskiego lub mailowo na adres: mpasionek@gmail.com do dnia 12 października 2015 r. Zgłoszenie się po tym terminie będzie nieważne. Etap szkolny – zawody I stopnia – odbędzie się 16 listopada 2015 r. o godz. 9.00 w auli (II piętro).

17 września 2015

 

» Olimpiada Języka Niemieckiego

Eliminacje szkolne 39. Olimpiady Języka Niemieckiego odbędą się dnia 6 listopada 2015 r. w godzinach 10.00–11.30. Chętni uczniowie proszeni są o zgłaszanie się do pani prof. Anny Kożańczuk do dnia 29 października 2015 r. Szczegółowe informacje o OJN znajdują się na stronie http://www.wsjo.pl/ojn. Zachęcamy do udziału!

17 września 2015

 

» Archiwum