Strona główna   E–DZIENNIK Dla kandydatów Strefa maturzysty Jubileusz 110–lecia Galerie Webmail Kontakt

 


bip

 


logo

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Warszawie jest wśród 100 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł
Złotej Szkoły 2016”.


Polecamy

» Piknik Edukacyjny "Od Mikro do Makro"

Polecamy piknik naukowy na Politechnice Warszawskiej. Szczegółowe informacje na stronie:
https://www.pw.edu.pl/Uczelnia/Aktualnosci/Piknik-Edukacyjny-Od-Mikro-do-Makro

 

» Dzień Otwarty w Szkole Głównej Handlowej

SGH zaprasza kandydatów w sobotę, 12 marca b.r. w godz. 10.00 – 14.00. W programie wydarzenia m.in.: spotkania ze studentami i wykładowcami SGH, wszystko o rekrutacji na studia oraz wycieczka po kampusie Uczelni. Dzień Otwarty odbędzie się w budynku głównym SGH przy al.Niepodległości 162 w Warszawie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej
http://phplist.sgh.waw.pl/lists/lt.php?id=Z0wHAV9MCgtaGFNRU1AB.

 

» Czy znasz dzieje rodu patrona szkoły?

Zachęcamy, by w roku jubileuszowym zainteresować się zbiorami Muzeum Zamoyskiego w Zamościu oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Zajrzyjcie koniecznie na poniższe strony internetowe:

      goniec1

1 marca 2016

 

» Zapraszamy uczniów zainteresowanych udziałem w olimpiadach!

Już w najbliższym tygodniu (29.02 – 03.03) w gimnazjum nr 43 (budynek LO Hoffmanowa) przy ul. Hożej 88 w sali 211 odbędą się spotkania z laureatami poszczególnych olimpiad. Opowiedzą oni o specyfice olimpiady i przygotowań oraz czekających na zwycięzców nagrodach. Wstęp jest bezpłatny. Harmonogram spotkań poniżej:

Poniedziałek, 29 lutego, godzina 16:00 – Olimpiada Chemiczna
Wtorek, 1 marca, godzina 16:00 – Olimpiada Biologiczna
Środa, 2 marca, godzina 17:00 – Olimpiada Geograficzna
Czwartek, 3 marca, godzina 16:00 – Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
Czwartek, 3 marca, godzina 17:00 – Olimpiada Filozoficzna

Startując w Olimpiadach przedmiotowych można zdobyć indeksy na wybrane uczelnie (np. WUM, UW, czy SGH), ulgi w postępowaniach kwalifikacyjnych na uczelnie, wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe, a także poszerzyć wiedzę i nawiązać nowe znajomości! Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach! Ilość miejsc ograniczona, prosimy o wpisanie chęci uczestnictwa w odpowiedniej ankiecie.

Więcej na stronie http://szkolaolimpijska.pl

29 lutego 2016

 

» Matematyka dla ciekawych świata

Zapraszamy tych, którzy już interesują się matematyką i informatyką, i tych, którzy po prostu chcieliby dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Szczegółowe informacje pod linkiem:

http://ciekawi.icm.edu.pl/drupal/

18 grudnia 2015

 

» Konkurs na zdjęcie chmur

Dla wszystkich meteomaniaków, którzy chodzą z głowami i aparatami fotograficznymi w chmurach: trwa konkurs World Meteorological Organisation na ciekawe zdjęcia chmur. Mogą być one zamieszczone w najnowszej wersji Międzynarodowego Atlasu Chmur, którego wydanie jest planowane na rok 2016. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami w załączniku!

     ikona programu Adobe ReaderSzczegółowe informacje o konkursie

27 listopada 2015

 

» Jakiego kandydata oczekuje uniwersytet?

Zachęcamy do przeczytania ciekawego artykułu na temat oczekiwanego wizerunku absolwenta szkoły średniej.

http://kulturaliberalna.pl/2015/11/17/andrzej-waskiewicz-edukacja-kompetencje-szkola-srednia/

24 listopada 2015

 

» Zapraszamy na OKI – Olimpijskie Kółka Informatyczne

Fundacja Rozwoju Edukacji, z udziałem absolwentów i studentów Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego, organizuje bezpłatne OLIMPIJSKIE KÓŁKA INFORMATYCZNE w Warszawie. Szczegółowe informacje w załączniku.

     ikona programu Adobe ReaderZaproszenie na OKI

13 listopada 2015

 

» Weź udział w Spotkaniach Karpackich

Zapraszamy do Muzeum Ziemi na Spotkania Karpackie, organizowane przez Towarzystwo Karpackie. Najbliższe spotkanie odbędzie się dnia 20 listopada 2015 r. o godz. 18.00.
Wstęp wolny!

12 listopada 2015

 

» Internetowy konkurs fizyczny

Już w piątek, 6 listopada odbędzie się II sesja internetowego fizycznego konkursu First Step to Nobel Prize. Szczegółowe informacje w załączniku.

     ikona programu Adobe ReaderFirst Step To Nobel Prize

6 listopada 2015

 

» Internetowy konkurs matematyczny

Już w poniedziałek, 9 listopada odbędzie się II sesja internetowego matematycznego konkursu First Step to Fields Medal. Szczegółowe informacje pod adresem: http://snf-lodz.edu.pl/old/index.php/konkursy/21-first-step-to-fields-medal

6 listopada 2015

 

» Konkursy i stypendia informatyczne

Wszystkim uczniom, którzy chcieliby rozwijać swoje zainteresowania informatyczne polecamy szeroką ofertę konkursów i stypendiów organizowanych w roku szkolnym 2015/2016.

     ikona programu Adobe ReaderKonkursy informatyczne i stypendia w roku szkolnym 2015/2016

23 października 2015

 

» Konkurs „Statystyka – magia liczb”

W tym roku czwarta już edycja konkursu! Więcej informacji znajdziesz pod linkiem: http://warszawa.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/wydarzenia/konkurs-statystyka-magia-liczb-iv-edycja/

23 października 2015

 

» Zatrzymaj się na Przystanku Historia

Wszystkich interesujących sie historią zapraszamy do śledzenia ciekawej oferty instytucji „Przystanek Historia”: Imprezy otwarte – Przystanek Historia

16 października 2015

 

» Oferta Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej

Zapraszamy do zapoznania sie z bogatą i ciekawą ofertą Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej. Szczegółowe informacje na stronie www.scek.pl oraz w poniższych załącznikach.

     ikona programu Adobe ReaderProgram warsztatów na rok szkolny 2015/2016

     ikona programu Adobe ReaderWarsztaty fotograficzne

     ikona programu Adobe ReaderWarsztaty taneczne dla młodzieży

     ikona programu Adobe ReaderLaboratorium dziennikarskie

     ikona programu Adobe ReaderTurniej Jednego Wiersza

     ikona programu Adobe ReaderKonkurs plastyczny „Obraz mojej Warszawy”

     ikona programu Adobe ReaderKonkurs plastyczny „Muzyka i obraz”

13 października 2015

 

» Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG)

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej – 14 edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG) i kursu e-learningowego poświęconego finansom i giełdzie. W projekcie mogą uczestniczyć 2–4 osobowe zespoły uczniów. Na starcie gry podstawowej wszystkie zespoły otrzymają dostęp do notowań giełdowych i 20 tys. wirtualnych złotych, które mogą zainwestować w akcje spółek z WIG20 i mWIG40 oraz kontrakty terminowe na indeksy. Zwycięzcy, czyli zespoły, które uzyskały najwyższą stopę zwrotu ze swoich wirtualnych inwestycji, a także najlepsi finaliści kursu e–learningowego zdobywają cenne nagrody. Projekt realizowany jest w ścisłej współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie. TERMIN REJESTRACJI upływa 13 października 2015 r.
Kontakt: nauczyciel podstaw przedsiębiorczości. Więcej informacji: www.sigg.org.pl.

8 października 2015

 

» Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Matematyka w obiektywie”

Zapraszamy do zainteresowania się szóstą już edycją Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie”, którego organizatorem jest Uniwersytet Szczeciński. Tematyka konkursu to: matematyka w przyrodzie martwej i ożywionej, geografii, architekturze, sztuce. Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej konkursu: www.mwo.usz.edu.pl. Dodatkowe informacje znajdziesz też w poniższym załączniku.

 

     ikona programu Adobe Reader„Matematyka w obiektywie”

6 października 2015

 

» „Czwartki z geografią” na Uniwersytecie Warszawskim

Zachęcamy do udziału w wykładach organizowanych przez Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW. Szczegółowy harmonogram w załączniku.

 

     ikona programu Adobe Reader„Czwartki z geografią”

23 września 2015

 

» Ogólnopolski Sejmik Matematyków

Uczniów zainteresowanych matematyką zachęcamy do udziału w XXXIII Ogólnopolskim Sejmiku Matematyków. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie www.spinor.edu.pl/sejmik.php. Regulamin i tematyka konkursu w poniższych załącznikach.

 

     ikona programu Adobe ReaderRegulamin konkursu

 

     ikona programu Adobe ReaderZagadnienia do konkursu

14 września 2015

 

» Korespondencyjny Kurs z Matematyki

Maturzysto, jest już nowa edycja Korespondencyjnego Kursu z Matematyki, organizowanego przez Politechnikę Wrocławską. Regulamin i treści zadań na stronie im.pwr.edu.pl/kurs/main.php.

14 września 2015

 

» Archipelag Matematyki

Działa już Archipelag Matematyki. Jest to innowacyjny projekt edukacyjny, który polega na zastosowaniu pracy na specjalnej platformie cyfrowej, jako narzędzia uzupełniającego naukę matematyki w liceach ogólnokształcących. Można legalnie grać, bawić się i uczyć na stronie www.archipelagmatematyki.pl.

14 września 2015