Strona główna   E–DZIENNIK Dla kandydatów Strefa maturzysty Jubileusz 110–lecia Galerie Webmail Kontakt

 


bip

 


logo

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Warszawie jest wśród 100 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł
Złotej Szkoły 2016”.


Robotyka

 

Zainteresuj się robotami!

Uczniowie zainteresowani informatyką mogą rozwijać swoje talenty uczestnicząc w zajęciach szkolnego koła robotyki. Zajęcia są prowadzone w formie warsztatów i pracy w grupach. Uczestnicy koła uczą się programowania, projektowania układów elektronicznych z procesorem, podstaw sterowania i konstrukcji robotów. To świetna okazja do kreatywności, samokształcenia i dzielenia się wiedzą, a także rozwiązywania problemów technicznych i realizacji twórczych pomysłów. Koło działa od 2012 roku. Obecnie dzięki dotacji z BE dysponuje takimi zasobami jak: drukarka 3D, dwa drony, 6 zestawów warsztatowych (z laptopami, lutownicami i zestawami uruchomieniowymi), 4 zestawy LEGO Mindstorms, mierniki i części elektroniczne. Koło współpracuje z Wydziałem Elektroniki PW, uczniowie są zapraszani na warsztaty w laboratoriach uczelni. Co roku zespoły uczniów biorą udział w ogólnopolskich zawodach robotyki Robomaticon, zdobyli dwie nagrody w dwóch konkurencjach. Podczas dni otwartych organizowane są pokazy robotów i druku 3D. Uczestnicy zbudowali wiele ciekawych konstrukcji np.: robot śledzący linię, robot miniSumo, robot rysujący, robot do konkurencji PuckCollect, robot kroczący czy rozdający cukierki. Wspólne budowanie robotów i udział w zawodach robotyki dostarcza uczniom wiele satysfakcji i motywacji do nauki oraz dalszego kształcenia w kierunkach inżynierskich.

 

Koło robotyki 2015/2016

Zapraszamy uczniów zainteresowanych robotyką a także grafiką 3D na zajęcia koła robotyki, w środy od 9 godziny lekcyjnej do pracowni 103. Nasza szkoła zakupiła drukarkę 3D z dotacji m. st. Warszawy w ramach projektu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne. Planujemy pokazy druku 3D, warsztaty z nauką projektowania 3D w aplikacji Blender a także konkurs na projekt obiektu 3D.

 

Plakat

 

Sukces Zamoyskiego koła robotyki „Do Roboty”

Drużyna naszego koła zajęła III miejsce w kategorii Puckt Collect na ogólnopolskich zawodach Robomaticon, zorganizowanych 8 marca 2014 r. przez Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

 

rob_dyplom.jpg

 

rob_dyplom.jpg

 

 

 

»   Archiwum