Strona główna   E–DZIENNIK Dla kandydatów Strefa maturzysty Jubileusz 110–lecia Galerie Webmail Kontakt

 


bip

 


logo

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Warszawie jest wśród 100 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł
Złotej Szkoły 2016”.


Zamoyszczak na luzie

» A może by tak razem na kajaki?

Już kilka razy w piękne wiosenne soboty udało nam się doświadczać radości wspólnego spędzania czasu nad wodą, a właściwie na wodzie. W ostatnim spływie Liwcem w czerwcu 2015 roku wzięło udział blisko 40 osób! Byli to głównie maturzyści, którzy zapragnęli odpocząć w ten sposób po wyczerpujących egzaminach. Do wiosny już niedaleko i wkrótce kolejny spływ! Zapraszam gorąco!
Robert Nowicki

17 października 2015

 

» Zagraj w grę planszową!

Od kilku lat w piątkowe popołudnia, kiedy już możemy przestać myśleć o szkole, w sali 301 lub 306 spotykają się miłośnicy rozmaitych gier planszowych. Ta rozrywka od pewnego czasu stała się w Polsce bardzo popularna, co mnie osobiście bardzo cieszy. Gry rozwijają zdolność planowania i sztukę podejmowania decyzji, pobudzają wyobraźnię i tworzą towarzyskie więzi. W moich zasobach mam zarówno tytuły lżejsze, tzw. eurogry, jak i poważniejsze i cięższe gry typowo wojenne. Oczywiście zawsze można też przyjść z własną grą i zaprosić do niej innych. Zapraszam serdecznie.
Leszek Kozłowski

17 października 2015

 

» Dołącz do miłośników Mazowsza!

Jako miłośnik pieszych i rowerowych wycieczek po Mazowszu udało mi się kilka lat temu zmontować ekipę świeżych absolwentów Zamoyskiego, których zaraziłem swoją pasją. Do tej pory odwiedziliśmy: Żyrardów, Otwock, Dąbrowiecką Górę, Mrozy, Kuflew, Janówek i Serock. Duch w narodzie i chęć poznawania swojej małej ojczyzny nie ginie – oby tak dalej! Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby do nas dołączyć!
Leszek Kozłowski

17 października 2015