Home » UCZEŃ » Koła zainteresowań » Kącik szachowy

Kącik szachowy

Na drugim piętrze naszego budynku, przy bibliotece, funkcjonuje kącik PRZERWA NA SZACHY. Jak wiadomo szachy uczą, kształtują i rozwijają:

  • logiczne myślenie,
  • umiejętność zasadnego działania,
  • wyobraźnię,
  • umiejętność analizy napotkanych problemów,
  • umiejętność podejmowania decyzji,
  • umiejętność rozwiązywania problemów,
  • oraz wiele innych aspektów intelektualnego rozwoju człowieka.

Zachęcamy wszystkich do tej formy spędzania przerw i okienek. Chętnych zapraszamy do CAŁOROCZNEJ SZKOLNEJ LIGI SZACHOWEJ oraz do reprezentacji szkoły na zawodach międzyszkolnych (listopad oraz kwiecień). Szachy będą zawsze dostępne w bibliotece. Opiekunem szachistów jest p. prof. Tomasz Szul.

W ubiegłym tygodniu został rozegrany pierwszy turniej szachowy. Wygrał BogAccessa, któremu składamy serdeczne gratulacje. Jednocześnie ogłaszamy nabór do szkolnej drużyny na najbliższe zawody szachowe. Mistrzostwa Mazowsza w Szachach Szybkich odbędą się już 19 listopada 2016 r. w Wesołej. Zapraszamy osoby zainteresowane udziałem w turnieju, także te nieśmiałe, które grają  w szachy na przerwach. Zapisy w bibliotece lub w sali 203 u p. prof. Piotra Szklanego (wtorek, środa, piątek). Wpisowe pokrywa szkoła. Poniżej zamieszczamy regulamin zawodów.

Regulamin mistrzostw szachowych

Wyniki turnieju szkolnego

Nasze sukcesy szachowe!

19 listopada 2016 r. w Gimnazjum nr 119 w Warszawie zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach Szybkich. Reprezentacja XVIII LO im. Jana Zamoyskiego liczyła cztery osoby: Łucja Reda (klasa III E), Alicja Woźnica (klasa II E), Marek Parr (klasa III A) i Antoni Szustakowski (klasa I F). Zawody trwały 8 godzin. Zostało […]

Czytaj więcej

Ruszyło koło szachowe!

Od środy, 14 września na drugim piętrze naszego budynku, przy sali informatycznej 203, zaczął funkcjonować kącik PRZERWA NA SZACHY. Jak wiadomo szachy uczą, kształtują i rozwijają: logiczne myślenie, umiejętność zasadnego działania, wyobraźnię, umiejętność analizy napotkanych problemów, umiejętność podejmowania decyzji, umiejętność rozwiązywania problemów, oraz wiele innych aspektów intelektualnego rozwoju człowieka. Zachęcamy wszystkich do tej formy spędzania […]

Czytaj więcej

2016 Copyright Statmedi