Home » Spotkania » Dawnymi laty w Zamoyu

Dawnymi laty w Zamoyu

W pierwszym tygodniu października odbyły się – należące już do długoletniej tradycji naszej szkoły – spotkania uczniów klas pierwszych z ich starszymi kolegami. Absolwenci Zamoyskiego, działający obecnie aktywnie w Stowarzyszeniu Wychowanków, panowie Paweł Antosiewicz i Julian Pyz sięgnęli w swych opowieściach najpierw do pierwszych lat istnienia szkoły, które sami znają tylko z opowiadań, a następnie do czasów, które spędzili w murach budynku na Smolnej jako uczniowie. Najmłodsi Zamoyszczacy dowiedzieli się, jak doszło do założenia ich szkoły, jak funkcjonowała w okresie międzywojennym i co się na przestrzeni lat w niej zmieniało. Poznali także postać legendarnego dyrektora Jana Gada. Po spotkaniu, podczas którego nie zabrakło anegdotek ze szkolnego życia, uczniowie mieli okazję zajrzeć do tajemniczego pokoiku Stowarzyszenia Wychowanków i obejrzeć pamiątki z dawnych lat. Dziękujemy za te cenne dla nas spotkania!