Home » Spotkania » Chcemy tworzyć dobry świat

Chcemy tworzyć dobry świat

Dnia 2 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Szymonem Hołownią pod hasłem „Najlepszą metodą walki ze złym światem jest tworzyć świat dobry”. Wzięły w nim udział klasy I C, I D, I G, II C, II D, II E. Przekaz spotkania był prosty – „Robić, a nie gadać”. Wysłuchaliśmy wielu anegdot dotyczących zarówno pracy charytatywnej pana Szymona, jak i jego doświadczeń z show biznesem. Pan Hołownia poruszał także tematy bardzo ważne, takie jak pomoc drugiemu człowiekowi i wiara. Nasz gość opowiadał o trudnościach, jakie czasem spotyka i wyzwaniach, przed którymi musi stawać. Uświadomił nam, ile mogą zdziałać małe gesty i niewielkie kwoty pieniężne oraz jak wielu jest potrzebujących. Tuż po spotkaniu uczniowie zakupili książki, z których sprzedaży środki trafią właśnie do Fundacji Kasisi i Dobrej Fabryki. Mamy nadzieję, że słowa pana Hołowni napędzą nas do działania i niesienia pomocy, bo już 11 marca w naszej szkole zostanie przeprowadzona akcja „Przybij piątkę w piątek”, a wszystkie pieniądze, które uda nam się zebrać przekażemy wyżej wymienionym fundacjom.

2016 Copyright Statmedi