Home » Wycieczki » Ruch to zdrowie, czyli klasa I F na trampolinach

Ruch to zdrowie, czyli klasa I F na trampolinach

2 marca uczniowie klasy I F pojechali na wycieczkę do Parku Trampolin na Gocławiu. Była to nagroda ufundowana przez Radę Rodziców za zwycięstwo w konkursie na najlepiej udekorowana salę lekcyjną. Wyruszyliśmy o 11.30, a o 13 byliśmy w Hangarze 646. Po załatwieniu wszelkich formalności otrzymaliśmy specjalne antypoślizgowe skarpety i wraz z panią instruktor poszliśmy skakać. Z zewnątrz hala wydaje się niepozorna, ale gdy weszliśmy do środka, zaskoczył nas ogrom przestrzeni! Przez kilka pierwszych minut porządnie się rozgrzewaliśmy, by uniknąć potem kontuzji w czasie skoków. Po rozgrzewce mogliśmy cieszyć się wszystkimi możliwościami hangaru: trampolinami rekreacyjnymi, trampolinami pośrednimi oraz sportowymi, na których można było przebywać tylko z instruktorem. Na trampolinach rekreacyjnych było bardzo wiele dodatkowych atrakcji, jak na przykład kosze do gry w koszykówkę. Dzięki mocnemu wybiciu, jakie dawały trampoliny, mogliśmy z łatwością wykonywać wsady do kosza – było to wspaniałym doznaniem, w normalnych warunkach zarezerwowanym tylko dla profesjonalistów. W hangarze znajdował się też basen ze specjalnymi piankami, do którego można było skakać i doskonalić technikę akrobacji bez obaw o uszkodzenie się. Gdy poczuliśmy się pewnie na trampolinach rekreacyjnych, niektórzy postanowili spróbować wraz z trenerem poskakać na trampolinach sportowych, na których można wybić się nawet na kilka metrów. Po godzinie skakania wszyscy byli bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi. Na koniec zjedliśmy po pysznej kanapce z szynką lub mozarellą i popiliśmy lemoniadą. Ten niezwykle atrakcyjny dzień z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci.