Home » klasasgh » Koło studenckie w naszej szkole

Koło studenckie w naszej szkole

W poniedziałek, 5 grudnia w ramach projektu “Klasa akademicka SGH” naszą szkołę  odwiedziło Studenckie Koło Naukowe Energetyki. Koło działa od 2011 roku i zrzesza około stu studentów SGH i Politechniki. Zajmują się oni energetyką, zarówno od strony technicznej, jak i ekonomicznej. Ich tegoroczny projekt “Energetyka dla każdego” ma za zadanie wprowadzić w temat osoby zupełnie z tym sektorem niezwiązane. Na prelekcję złożyły się dwie prezentacje. Pierwsza była zatytułowana “Perspektywy cen energii w ciągu następnych 25 lat”. Prowadzący opowiedział nam o prognozach zwiększenia zużycia paliw niskoemisyjnych kosztem węgla. Była mowa o popycie i podaży na energię, a także o inwestycjach z nią związanych. SKN szacuje, że energia będzie tańsza dla odbiorców. Druga prezentacja nosiła tytuł “Efektywność energetyczna”, a jej tematem były koszty tworzenia i użytkowania energii. Prelegent mówił o nowych technologiach, audytach przedsiębiorstw oraz o białych certyfikatach. (Julianna Kurycyn, klasa I E)

dav

dav

2016 Copyright Statmedi