Home » GeoAktywnosc » O geografie z „humana”

O geografie z „humana”

Jednym z najtrudniejszych zadań każdego maturzysty jest wybór studiów. Liczne uczelnie proponują szereg kierunków, które wydają nam się mniej lub bardziej atrakcyjne. Często odrzucamy je ze względu na nasz profil. W końcu ktoś z mat-geo-inf nie ma szans dostać się na prawo. Nic bardziej mylnego! Nasz czwartkowy gość udowodnił nam, że nawet z potocznego „humana” może wyrosnąć student WGiSR UW (Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego).

Historia Mateusza, naszego odrobinkę starszego kolegi z liceum, może stać się inspiracją dla wszystkich, którzy nie zdecydowali jeszcze o swojej przyszłości. Kiedy Mateusz rozpoczynał naukę w naszej szkole pragnął zostać dziennikarzem, dlatego też był uczniem klasy o profilu humanistycznym. Kilka lekcji z p. prof. Kamilą Hipnarowicz wystarczyło, aby w jego głowie zakiełkował pomysł zdawania geografii. A teraz? A teraz wraca w mury Zamoya i opowiada nam, przyszłym studentom, o całym spektrum możliwości związanym ze studiowaniem na WGiSR, o życiu wydziału i barwnym życiu studenckim.

Mateusz miał wiele szczęścia, że trafił na p. Kamilę Hipnarowicz, która zawsze służyła radą i pomocą w opanowaniu materiału. Jak sam mówi, jest bardzo zadowolony z tego, co robi i zachęca nas, uczniów klasy III B, do wzięcia z niego przykładu. Geografia czerpie z fizyki, ekonomii, chemii i wielu innych nauk i zagadnień. To kierunek dla ludzi ciekawych świata i głodnych wiedzy szczegółowej, ale również ogólnej, która w przyszłości zapewni nam nie tylko dobrze płatną pracę, ale również wygraną w teleturnieju. (Ula Borowczyk, klasa III B)