Home » Aktualności » Sukces szachistów Zamoyskiego na mistrzostwach województwa szkół

Sukces szachistów Zamoyskiego na mistrzostwach województwa szkół

Znakomicie zaprezentowała się reprezentacja naszego liceum podczas Drużynowych Mistrzostw Mazowsza Szkół w Szachach Szybkich, rozgrywanych w sobotę 18 listopada. Ten największy wojewódzki szachowy turniej dla juniorów tradycyjnie odbył się w hali sportowej SP 385 Warszawa-Wesoła. Wzięło w nim udział niemal 450 uczniów, zmagających się w kategoriach drużyn szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych z terenu Województwa Mazowieckiego.

Start reprezentacji naszego liceum w Mistrzostwach okazał się nad wyraz udany. Wśród 16 drużyn, startujących w kategorii szkół ponadpodstawowych, zdobyła ona drużynowy brąz z wynikiem 21,5 punktu. Przewagą zaledwie jednego punktu w mistrzostwach zwyciężyła jedna z drużyn XIV LO, którą nasza reprezentacja pewnie pokonała 3:1 w pierwszej rundzie.

Co więcej, nasi reprezentanci zdobyli zasłużenie trzy medale indywidualne: Złoty – Przemek Laszczak na szachownicy 2, srebrny – Antoni Szustakowski na szachownicy 1, a brązowy – Alicja Woźnica na  4. szachownicy. Szachistom Zamoyskiego w szachowych zmaganiach towarzyszył pan prof. Tomasz Szul, nauczyciel WF.

Serdecznie gratulujemy reprezentacji w składzie:

  1. FM (mistrz FIDE) Antoni Szustakowski (kapitan)
  2. K (kandydat na mistrza) Przemysław Laszczak
  3. V kat. szachowa Maciej Zajkowski
  4. I kat. szachowa Alicja Woźnica

i jej opiekunowi !

Mistrzostwa rozgrywano według przepisów szachów szybkich systemem szwajcarskim na dystansie 8 rund. Każda ze szkolnych drużyn składała się z czterech szachistów, w tym co najmniej jednej uczennicy na czwartej szachownicy. Tempo gry wynosiło 15 min dla zawodnika.

Zdobycie drużynowego medalu na mistrzostwach województwa daje również prawo startu reprezentacji naszego liceum w Mistrzostwach Polski w Szachach Drużynowo Szkół Ponadpodstawowych, rozgrywanych w 3 dekadzie maja w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Mamy nadzieję, że do drużyny niebawem dołączą inni uczniowie, miłośnicy królewskiej gry, przyczyniając się do kolejnych sukcesów. Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się do jej opiekuna  pana prof. Tomasza Szula lub bezpośrednio do naszych szachistów. Czekamy na Was !!! (Leszek Laszczak)

Szczególne podziękowania kierujemy do Panów: Leszka Laszczaka i Jacka Szustakowskiego, rodziców naszych zawodników, którzy swoją wiedzą, cennymi wskazówkami i zaangażowaniem przyczynili się do odniesionego przez drużynę Zamoyskiego sukcesu.

2016 Copyright Statmedi