Home » Aktualności » Dzień Sportu 2018

Dzień Sportu 2018

Gorące i leniwe dni nie sprzyjały mobilizacji do aktywnego udziału w rozgrywkach sportowych. Jednak znaleźli się wśród uczniów i tacy, którym upały nie przeszkodziły w podjęciu rywalizacji na arenach sportowych. W grach zespołowych prym wiedli piłkarze nożni – to oni rozegrali najwięcej spotkań, które doprowadziły do wyłonienia zwycięzców. I miejsce wywalczyła drużyna klas II EG, II miejsce – klasa III F, a III miejsce – klasa I E. Panowie tak się rozochocili w strzelaniu bramek, że aż trzech uczniów zdobyło tytuł Króla Strzelców, a byli to: Dominik z I E, Mateusz z II A i Filip z II G.

Panie rywalizowały w Turnieju Ringo, do którego zgłosiła się także zgrana grupa tegorocznych absolwentek z klasy III G, specjalizujących się w grze 2 x 2. Niektóre zespoły wyróżniały się ubiorem  i barwami wymalowanymi na ich pięknych buziach lub kolorowymi chustkami zawiązanymi na rękach. Wszyscy uczestnicy (było także kilku panów) z pełnym zaangażowaniem, a niekiedy i poświęceniem walczyli do końca.  Pierwsze miejsce zajęła klasa II C , drugie – II A, a trzecie – II E. Klasa II E zaprosiła do swojego zespołu Irene z Hiszpanii, która gości u nas w ramach wymiany Erasmus+, aby swą grą wspierała zespół.

W Zawodach Strzeleckich o prymat walczyli indywidualiści. I miejsce zajął Paweł (I A), II – Michał (I A), a III –  Witold (I F).

Znalazły się także odważne dziewczęta oraz Łukasz. Wszyscy oni pod profesjonalnym okiem pani instruktor Katarzyny wzięli udział w Warsztatach Fitness Latino zakończonych interwałem dla twardzieli. Nie da się nie wspomnieć o niezwykle aktywnie uczestniczącej w zajęciach przedstawicielce grona pedagogicznego. Kto był, ten wie, o kim piszę. Uczestnicy zajęć wyszli bardzo zadowoleni, pomimo ogromnego zmęczenia.

Wszystkim bardzo gratuluję przede wszystkim uczestnictwa w dobrej zabawie oraz oczywiście zdobytych laurów. Jak wiadomo, po Dniu Sportu, wakacje już tuż, tuż. (Beata Iwańska-Szurmak)