Home » Aktualności » “Smakujcie życie i nie spieszcie się w wakacje”

“Smakujcie życie i nie spieszcie się w wakacje”

W piątek, 22 czerwca nadszedł wyczekiwany zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli dzień zakończenia roku szkolnego. Klasy drugie, a potem pierwsze tradycyjnie spotkały się najpierw w auli z dyrekcją i nauczycielami, a potem w klasach z wychowawcami. W auli wręczone zostały nagrody za świadectwa z czerwonym paskiem i za wysokie średnie, za sukcesy w konkursach, a także za wszelkie wyróżniające się aktywności. Pani profesor Anna Gajewska otrzymała Nagrodę Burmistrza za wieloletnią, pełną wspaniałych owoców pracę.

Z wakacyjnym przesłaniem zwróciła się do wszystkich zebranych pani dyrektor: “W wakacje odpocznijmy, nie spieszmy się. A jeśli już to jak Rzymianie: Festina lente. Spieszmy się powoli. Pewien mądry człowiek, humanista, lekarz dusz – psychiatra Antoni Kępiński powiedział: Ludzie spieszą się w pracy, dlatego niedbale ją wykonują; spieszą się w używaniu życia, dlatego jego smaku nie odczuwają; spieszą się w odpoczynku, dlatego nie mogą wypocząć. A przecież jest czas na wszystko. Dlatego pracujcie rzetelnie, smakujcie życie i wypoczywajcie. W wakacje, niezależnie od tego, gdzie bedziecie, niezależnie od tego, za ile, poszukajcie siebie – swoich pragnień, swoich uczuć, swoich myśli. Bądźcie sobą – jak mawiał Oskar Wilde – wszyscy inni są już zajęci.”