Home » Aktualności » Olimpiada Informatyczna

Olimpiada Informatyczna

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Olimpiadzie Informatycznej.

Oto terminy poszczególnych etapów:
I etap: 8 października – 12 listopada 2018
II etap: 12-14 lutego 2019
III etap: 9-12 kwietnia 2019

W tym roku jest kilka nowości w zasadach organizacji. Zadania można rozwiązywać także w  języku Python. Należy jednak zwrócić uwagę, że ze względu na specyfikę tego języka, niektóre programy w Pythonie mogą być istotnie wolniejsze od programów w C++, według których będą dobierane limity czasowe. Maksymalne limity czasowe do poszczególnych podzadań będą jawne.

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na stronie www.oi.edu.pl/

Przez najbliższe tygodnie, będą organizowane treningi na serwisie Szkopuł z zadaniami z poprzednich olimpiad. Pierwsze treningi będą imitowały warunki I etapu (długoterminowy konkurs bez odsłaniania wyników). Każdy konkurs będzie się składał z 3 zadań o zróżnicowanej trudności, przeznaczonych na tydzień (od poniedziałku 00:00 do niedzieli 23:59).

Zapraszamy do udziału w treningach na portalu Szkopuł!