Home » Aktualności » Stulecie niezwykłych ludzi

Stulecie niezwykłych ludzi

Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Leszka Kozłowskiego i p. Agaty Siennickiej-Olzackiej aktywnie włączyli się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Przygotowali ponad 30 biogramów ludzi, którzy w szczególny sposób zapisali się w historii Polski w ciągu ostatnich 100 lat. Były to osoby aktywne na różnych polach, czasem bardzo znane, a czasem niestety nieco zapomniane. Są wśród nich również ludzie związani z historią naszego liceum. Wszystkich ich łączyło jedno: umiłowanie Polski i chęć służenia jej mieszkańcom. Estetycznie przygotowane biogramy zostały powieszone przy wejściach do sal lekcyjnych – tak więc pracownie zyskały swych patronów.  Oby życiorysy tych postaci stały się dla nas inspiracją w zgłębianiu wiedzy i kształtowaniu życiowych postaw.

2016 Copyright Statmedi