Home » Wolontariat » Poznałam Bohaterów naszej szkoły!

Poznałam Bohaterów naszej szkoły!

W poniedziałek, 19 listopada z grupą uczniów uczestniczyłam w wycieczce edukacyjnej w Dziale Promocji, Statystyki i Szkoleń RCKiK w Warszawie, podczas której młodzież poznała krok po kroku drogę, którą musi pokonać dawca, aby oddać krew.  Podpatrywaliśmy pracę w działach związanych z poborem, przetwarzaniem i przechowywaniem krwi. Obejrzeliśmy film edukacyjny wyjaśniający potrzebę oddawania krwi. Uzyskawszy odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania związane z tym tematem, z drobnymi upominkami od organizatorów, moi uczniowie postanowili zostać dawcami krwi! Wszyscy przystąpili do rejestracji i przeszli badania wstępne. Tego dnia tylko jedna osoba oddała krew, pozostali wrócą do Centrum Krwiodawstwa, gdy wyniki badań troszkę się poprawią. Dla mnie i tak są Bohaterami! (Monika Wójcik)
 

2016 Copyright Statmedi