Home » kacikszachowy » Szachiści Zamoyskiego Wicemistrzami Mazowsza Szkół Ponadpodstawowych

Szachiści Zamoyskiego Wicemistrzami Mazowsza Szkół Ponadpodstawowych

Od soboty 17 listopada członkowie reprezentacji szachowej naszego Liceum mogą chlubić się tytułem Drużynowych Wicemistrzów Mazowsza Szkół Ponadpodstawowych w Szachach Szybkich. To ważne osiągnięcie, biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom tegorocznych Mistrzostw, w których wystąpiło 19 drużyn najlepszych „szachowo” szkół ponadpodstawowych i aż 78 drużyn szkół podstawowych z terenu całego Województwa Mazowieckiego.

W barwach Zamoyskiego zagrali:
1. FM Antoni Szustakowski
2. K Przemysław Laszczak
3. I++ Jan Golecki
4. bk Anna Pawłowska – debiutantka

Bardzo dobre wyniki na szachownicach zdecydowały ponadto o zdobyciu przez naszych szachistów dwóch medali indywidualnych. Złoty medal na 2 szachownicy wywalczył Przemek Laszczak, który turniej zakończył z kompletem zwycięstw, a srebrny na szachownicy 3 Janek Golecki. Tak znakomity wynik daje naszej reprezentacji prawo udziału w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski w Szachach Drużynowo Szkół Ponadpodstawowych, rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Czteroosobowe drużyny, juniorskie, mające w swoim składzie co najmniej jedną uczennicę na czwartej szachownicy Mistrzostwa rozegrały systemem szwajcarskim w oparciu o kojarzenia komputerowe 8 rund. Tempo gry, według przepisów szachów szybkich wynosiło 15 min dla zawodnika. W ceremonii otwarcia uczestniczyli m.in. Prezes Polskiego Związku Szachowego Arcymistrz Radosław Jedynak, Prezes Mazowieckiego Mazowieckiego Związku Szachowego, Pan Robert Krasiewicz i Zastępca Burmistrza dzielnicy Warszawa-Wesoła, Pan Marian Mahor.

Pasjonaci szachów z drużyny szachowej czekają na kolejnych uczniów i uczennice, którzy chcieliby uprawiać tę unikalną dyscyplinę sportów umysłowych łączącą w sobie elementy logiki oraz wysiłek fizyczny i psychiczny.

Naszym Wicemistrzom serdecznie gratulujemy życząc kolejnych sukcesów oraz umiejętnego łączenia szachowej pasji z codziennymi obowiązkami. (Leszek Laszczak)

Jak zwykle serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Leszka Laszczaka, który niestrudzenie sprawuje opiekę nad naszą młodzieżą podczas turniejów.