Home » chor » Zamoyski świętuje odzyskanie niepodległości

Zamoyski świętuje odzyskanie niepodległości

W piątek, 9 listopada rozpoczęliśmy w naszej zamoyskiej społeczności świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości. Po trzech pierwszych lekcjach, ubrani na galowo wylegliśmy tłumnie na szkolne korytarze, by o godzinie 11.11 zaśpiewać wspólnie hymn.

 

Następnie wszystkie klasy udały się z wychowawcami do swoich sal, by tam zasiąść do przygotowanego wcześniej przez uczniów niewielkiego poczęstunku. Pięknie i smakowicie wyglądały przekąski i desery w biało-czerwonych barwach!

O godzinie 12.00 rozpoczęły się kolejne punkty programu. Największa grupa udała się do auli na przepiękny koncert zaśpiewany przez zespół muzyczny działający w naszej szkole. Po nim grupa teatralna zaprezentowała zebranym inscenizację „Świtezianki”. Klasy humanistyczne wzięły udział w wykładzie, który wygłosił zaproszony gość – pan Mirosław Biełaszko z Instytutu Pamięci Narodowej. Chętni uczniowie z różnych klas podjęli wyzwanie i stanęli do konkursu organizowanego przez historyków

Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości wspólnie przygotowaliśmy w naszej szkole wystawę prezentującą najważniejsze wydarzenia w dziejach Polski w ciągu ostatnich stu lat. W opracowanie materiałów włączyły się wszystkie klasy – każda wyszukała informacje dotyczące kilku lat. Wystawa znajduje się na wszystkich piętrach szkoły i będzie można ją oglądać do końca 2018 roku. Zapraszamy!

Na zakończenie piątkowej uroczystości udaliśmy się wszyscy na szkolne boisko, by tam zrobić wspólnie pamiątkowe biało-czerwone zdjęcie.

 

W niedzielę, 11 listopada poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystej Mszy Świętej w Świątyni Opatrzności Bożej.

 

Fotorelacja z obchodów Święta Niepodległości (fot. p. Artur Tkaczyk, Joanna Wysmułek, Patryk Szczeciński)

2016 Copyright Statmedi