Home » Spotkania » Wodę pijesz – dłużej żyjesz!

Wodę pijesz – dłużej żyjesz!

To hasło jednego ze zwycięskich plakatów przygotowanych na Dzień Zdrowego Stylu Życia, który odbył się jak co roku w naszej szkole – tym razem 21 listopada.
Co się działo ?
Na parterze czekały na młodzież różnorakie zdrowe przekąski, sfinansowane przez Radę Rodziców oraz przepyszne koktajle, przygotowane i ofiarowane  przez właściciela bufetu szkolnego. W klasach pierwszych odbył się konkurs na wzorcowe drugie śniadanie oraz na najlepszy plakat promujący zdrowy styl życia. Osoby z klas trzecich brały udział w etapie szkolnym Olimpiady Promocji Zdrowia i Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez PCK, a klasy II D oraz II C uczestniczyły w zajęciach na temat prawidłowego odżywiania prowadzonych przez panią Alicję Ponder i panią Katarzynę Król  – specjalistów do spraw żywności i żywienia, pracowników SGGW.
Pamiętajcie, że odpowiednie odżywianie, aktywnośc fizyczna, sen, unikanie używek, regularne kontrole lekarskie – to recepta na długowieczność! (Edyta Kostrzewa, Monika Wójcik)