Home » Spotkania » Spotkanie z Powstańcem

Spotkanie z Powstańcem

22 listopada uczniowie klasy III G spotkali się z weteranem powstania warszawskiego, płk. Stanisławem Brzosko „Sochą”. Pan Pułkownik był dowódcą 2 kompanii batalionu „Kiliński” i uczestniczył w wielu bojowych akcjach podczas powstania warszawskiego.

Spotkanie,  zorganizowane przez p.p. Monikę Wójcik, Piotra Szklanego oraz Sławomira Korsana, było też okazją do propagowania wśród młodzieży idei wolontariatu na rzecz powstańców warszawskich. Ci bohaterowie są już coraz starsi i potrzebują naszej pomocy nawet w tak prozaicznych sprawach jak zakupy czy wyjście z domu. Nie zapominajmy o nich!

Wspomnienia Pana Pułkownika spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów oraz wywołały sporo emocji i wzruszeń. Spotkanie z takim  świadkiem jak Pan Stanisław to też dodatkowa cenna lekcja historii. Dziękujemy! (Leszek Kozłowski)