Home » Doradztwo zawodowe » Dzień Liczby Pi

Dzień Liczby Pi

14 marca, w Międzynarodowym Dniu Liczby Pi, klasy I A i II F wzięły udział w obchodach zorganizowanych przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Z okazji Roku Matematyki odbyła się w tym dniu udana próba pobicia rekordu Polski w tzw. „żywym” rozwinięciu liczby PI, w której czynny udział wzięła młodzież z XVIII LO im. Jana Zamoyskiego. Po emocjach związanych z biciem rekordu uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach, podczas których rozwiązywali quiz i poznawali sposoby obliczenia Pi. Na zakończenie wysłuchali interesującego wykładu dr Krzysztofa Brysia, dr Pawła Naroskiego i dr Tomasza Brengoma „Wojna stałych”. Wykład odbył się w formie inscenizacji, a każdą z trzech najsłynniejszch stałych w matematyce: liczbę Pi, liczbę e oraz liczbę fi osobiście reprezentowali prowadzący. Podczas wykładu toczył się spór dotyczący tego, która ze stałych jest najważniejsza. Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z wizyty I A i II F na Wydziale MiNI Politechniki Warszawskiej. (Reneta Rasztawicka, Maciej Bugaj)