Home » Spotkania » Świętowaliśmy Dzień Patrona

Świętowaliśmy Dzień Patrona

Z okazji 477. rocznicy urodzin Jana Zamoyskiego 19 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Po trzech lekcjach odbyły się równolegle dwa wykłady, poprowadzone przez zaproszonych gości. Profesor Jan Żaryn bardzo zajmująco mówił o polskiej drodze do niepodległości, natomiast profesor Paweł Napiorkowski niezwykle ciekawie opowiadał o tablicy Mendelejewa. W tym samym czasie część uczniów wzięła udział w konkursie o Janie Zamoyskim, który został przeprowadzony przy pomocy platformy Kahoot. Następnie udaliśmy się na przepyszny żurek, który specjalnie na tę okazję przygotowali dla nas pracownicy szkolnego bufetu. Na zakończenie odbyła się gra szkolna „Jan Zamoyski i jego czasy”. Każda klasa miała też możliwość rozwiązać ciekawą krzyżówkę, również dotyczącą patrona naszej szkoły. Wydarzeniom tego świątecznego dnia towarzyszyły wystawy w bibliotece: fotograficzna o Zamościu oraz publikacji dotyczących Zamoyskich i naszego Liceum, a także charytatywny kiermasz ciast. Mamy nadzieję, że reaktywowany po kilku latach Dzień Patrona wejdzie już teraz na stałe do tradycji naszej szkoły. 

2016 Copyright Statmedi