Home » Spotkania » “Obyście nigdy nie przestawali marzyć”

“Obyście nigdy nie przestawali marzyć”

W ostatni piątek kwietnia, jak co roku, uczniowie klas trzecich zakończyli edukację w murach naszego liceum i odebrali świadectwa ukończenia szkoły.

“Będziemy kiedyś waszym rajem utraconym” – mówiła pani dyrektor w pożegnalnym przemówieniu do ponad dwustuosobowej grupy młodzieży – “Zatęsknicie za nami, za sobą nawzajem, za sobą z tych lat, kiedy byliście młodzi, piękni, pełni marzeń. Obyście nigdy nie przestawali marzyć, obyście pozostali młodzi duchem na zawsze, obyście co dzień stawali się piękniejszymi ludźmi. I bynajmniej nie cuda chirurgii plastycznej mam na myśli…

Nie spoczywajcie na laurach, nie zasypiajcie gruszek w popiele, nie traćcie wiary, że lepszy świat zaczyna sie od każdego z was. Nie bądźcie chciwi a szczodrzy – poza tabliczką mnożenia stosujcie także tabliczkę dzielenia się z innymi. Pamiętajcie, że szczęście mieści się między waszą stopą a ciemieniem, niezależnie od stanu posiadania, zależnie od stopnia harmonii ze sobą i światem. Niechaj wasza inteligencja, wasze zdolności, wiedza i umiejętności przekształcają się w mądrość prawdziwą.”

Na piątkowej uroczystości obchodziliśmy również 50-lecie matury rocznika 1969. Spośród ówczesnych absolwentów zebrała się liczna grupa Zamoyszczaków, którzy byli świadkami wbicia kolejnego ćwieka w pamiątkową buławę.