Home » Wolontariat » Zamoyski dla Dzieci z Dworca Brześć i ich mam

Zamoyski dla Dzieci z Dworca Brześć i ich mam

Z różnych powodów musiały opuścić swój kraj – Czeczenię, długo czekały razem z dziećmi na przekroczenie granicy w Brześciu, teraz mieszkają w Polsce i są wolontariuszkami. Czeczeńskie mamy odwiedzają polskie babcie w domu spokojnej starości w Radości, gotują razem z mamami dzieci nieuleczalnie chorych, pomagają bezdomnym i niepełnosprawnym. O tym wszystkim na spotkaniu w naszej szkole opowiadała pani Marina Hulia, laureatka nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, która zajmuje się dziećmi i uchodźcami w Polsce.

Zamoyski chce zorganizować dla nich i ich dzieci trochę spóźniony Dzień Mamy i Dzień Dziecka.

Od 3 do 7 czerwca 2019 r. w sali 303 zbieramy:
1. czarna herbata w torebkach
2. mleko w kartonach
3. płyn do mycia szyb
4. ręczniki papierowe
5. zabawki
6. skarpetki (wszystkie rozmiary, „żeby palce nie uciekały na wolność”)
7. jaja
8. słodycze
9. proszek do prania (również dla alergików)
10. pampersy 4
11. szampon
12. artykuły higieny osobistej

Zachęcamy wszystkich do udziału w tej akcji, a następnie na spotkanie i przekazanie darów, które odbędzie się w naszej szkole. (Szkolne Koło Wolontariatu)

2016 Copyright Statmedi