Home » Aktualności » Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

Wakacje minęły nie wiadomo kiedy i oto znów mury Zamoya wypełniły się gwarnym tłumem. Starzy bywalcy udali się od razu do sal na spotkania z wychowawcami. Do auli przybyli uczniowie klas pierwszych, trochę niepewnie stawiając jeszcze swe kroki w gmachu na Smolnej. “Witam wszystkich w murach auli, która już od 115 lat wraz z kolejnymi dyrektorami i wciąż z tym samym genius loci wita młodych ludzi rozpoczynających naukę w jednej z najstarszych i największych, a także najlepszych warszawskich szkół średnich” – mówiła pani dyrektor Edyta Ołdakowska-Dębek. “Witam tych, którzy Zamoyskiego wybrali na pierwszym miejscu jako szkołę marzeń i tych, którzy marzyli o innej, ale i nas mieli na swojej liście – mam nadzieję, że nie zawiedziemy i spełnimy oczekiwania i jednych, i drugich. Witam ludzi, którzy chcą zdobywać wiedzę i umiejętności, aby potem dzielić się nimi ze światem. Witam tych, którzy chcą twórczo błądzić; tych, którzy chcą trudności pokonywać, nie omijać; tych, którzy chcą przezwyciężać słabości, a nie udawać, że ich nie mają; witam spragnionych prawdy, złaknionych dobra, szukających piękna.”

Pierwszaków powitał również członek Stowarzyszenia Wychowanków pan Julian Pyz oraz ich starszy kolega – uczeń klasy trzeciej Michał Gulan. Następnie odbyły się spotkania z wychowawcami w klasach oraz… już trochę pracy umysłowej, a mianowicie testy poziomujące z języków obcych.

Przed uroczystościami w szkole chętni nauczyciele i uczniowie mieli możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej w kościele Świętego Krzyża

Wszystkim Zamoyszczakom, zarówno tym nowym, jak i już zadomowionym, życzymy Szczęśliwego Nowego Roku!