Home » Aktualności » Zbiórka zabawek dla dzieci w szpitalach onkologicznych

Zbiórka zabawek dla dzieci w szpitalach onkologicznych

Od sześciu lat w listopadzie Fundacja Mam Marzenie organizuje zbiórkę nowych, pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. Okazją do przeprowadzenia zbiórki jest obchodzony 25 listopada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

W tym roku nasza szkoła dołączyła do akcji organizowanej przez Fundację Mam Marzenie. Zbieramy pluszowe maskotki, gry, zabawki, książki oraz materiały plastyczne. Ważne, aby zabawki były nowe, ponieważ tylko wtedy mogą trafić na oddziały onkologiczne. Akcja trwa do 30 października, a zabawki zbieramy w sali 303.

25 listopada Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt udaje się na polowanie. W jego trakcie postrzelony zostaje mały niedźwiadek. Przerażone zwierzątko zostaje decyzją Prezydenta uwolnione i wraca do lasu. Świadek tego wydarzenia przygotowuje ilustracje uwolnionego przez prezydenta misia. Staje się ona inspiracją dla jednego z producentów zabawek do stworzenia pluszowej maskotki, która otrzymuje imię „Teddy Bear”. Miś podbija świat i staje się ulubioną maskotką dzieci. Miś ma niezwykłą moc. Potrafi wywołać ogromny uśmiech na twarzy dziecka, a podczas walki z chorobą jest to niezwykle ważne.  

Z marzycielskim pozdrowieniem
Wolontariusz Fundacji Mam Marzenie
Julia Trzewik, klasa II C 

2016 Copyright Statmedi