Home » Aktualności » Academica w naszej szkole!

Academica w naszej szkole!

Nasza szkolna biblioteka nawiązała współpracę z Biblioteką Narodową i uzyskała dostęp do platformy Academica. Academica to obecnie ponad 3 miliony publikacji – w tym najnowsze podręczniki, monografie, czasopisma specjalistyczne, a także lektury na olimpiady przedmiotowe.

Przeglądać katalog i wyświetlać zbiory, które nie podlegają ochronie prawnoautorskiej lub które zostały udostępnione na odpowiednich licencjach, można z dowolnego komputera z dostępem do Internetu na stronie academica.edu.pl.

Publikacje, które wciąż są chronione prawem autorskim można przeglądać w godzinach pracy biblioteki szkolnej na przeznaczonym do tego celu komputerze.

Jeśli nie znajdziecie w Academice poszukiwanej publikacji, to warto zgłosić ten brak bibliotekarzowi. Dzięki współpracy z Biblioteką Narodową każda współczesna publikacja książkowa (od XIX wieku) może zostać w ciągu kilku dni zeskanowana i udostępniona.

Więcej informacji można znaleźć w Podręczniku czytelnika CWPN Academica.

Zapraszamy serdecznie!

 

2016 Copyright Statmedi