Home » Aktualności » Zamoyski pamięta

Zamoyski pamięta

Nasze liceum włącza się w akcję MEN “Szkoła pamięta”.

Przez cały listopad w sposób szczególny będziemy pamiętać o ludziach, którzy odeszli, a za życia tworzyli historię Zamoyskiego. Na stronie internetowej oraz na wirtualnej tablicy informacyjnej będą prezentowane sylwetki wybitnych absolwentów, nauczycieli i pracowników szkoły, w tym profesorów i uczniów poległych w czasie wojny. Prezentację tę można obejrzeć także poniżej.

PAMIĘTAMY o zmarłych nauczycielach, pracownikach, uczniach i absolwentach naszej szkoły – zobacz prezentację

Już od listopada 2018 roku szkolna wystawa “Stulecie wybitnych ludzi” przypomina nam o dokonaniach Polaków stu lat niepodległości. Są wśród nich absolwenci naszej szkoły.

Zgodnie z wieloletnią tradycją liceum na początku listopada młodzież pod opieką nauczyciela historii odwiedzi Cmentarz Powązkowski, by zapalić znicze pamięci.