Home » Aktualności » Dni Językowe w Zamoyskim

Dni Językowe w Zamoyskim

W dniach 16-18 grudnia w naszej szkole odbyły się Dni Języków Obcych. Każdego dnia na zajęciach językowych uczniowie brali udział w różnych grach i zabawach językowych.

16 grudnia był Dniem Języka Angielskiego – grupy językowe sprawdzały swoją wiedzę grając w Kahoota, escape room oraz biorąc udział w wykładzie na temat edukacji w Holandii.

17 grudnia to był dzień pod hasłem języka francuskiego – uczniowie wysłuchali prezentacji swoich kolegów na temat zwyczajów bożonarodzeniowych we Francji, muzyki romantyzmu i festiwalu filmowego w Cannes.

18 grudnia poświęcony był językowi niemieckiemu – grupy językowe brały udział w zajęciach poświęconych filmom krótkometrażowym i reportażom.

Dodatkową atrakcją była możliwość przebrania się adekwatnie do dnia: w Dzień Angielski – w strój Mikołaja lub Śnieżynki, w Dzień Francuski – w gavroche’a, a w Dzień Niemiecki – w ogrodowego krasnala.