Home » Aktualności » List Dyrektora na zakończenie roku szkolnego 2019/2020

List Dyrektora na zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Drogie uczennice i drodzy uczniowie klas pierwszych i drugich, dziewczyny i chłopcy z Zamoyskiego, którzy dawno w Zamoyskim nie byliście…Ostatni raz zimą.  Zniknęliście ze Smolnej przed pierwszym dniem wiosny. A mamy już lato.

Dawno nie słyszeliście dzwonków, dawno nie rozbrzmiewały Waszymi głosami korytarze Zamoyskiego. Dawno nie gromadziliście się przed aulą, żeby napisać w niej sprawdzian, nie biegliście na lekcje do Zamoyskich sal, nie wybiegaliście na Zamoyskie boisko i dziedziniec.

To wszystko na Was czeka. My na Was czekamy- ja, Wasi nauczyciele, wychowawcy, wszyscy pracownicy szkoły.

W ponad stuletniej tradycji Zamoyskiego kilka miesięcy to zaledwie chwila, ale w jednym szkolnym roku to długo, a dla  tych, którzy pierwszy rok dopiero są uczniami naszej szkoły-  bardzo długo.

Za przyjacielem naszego patrona i jego imiennikiem – Janem Kochanowskim – powtórzę:

„Nie porzucajcie nadzieje,
Jakoć sie kolwiek dzieje.”

Działo się i wciąż dzieje się dziwnie, niepokoiło i niepokoi, nie wszystkim zdalne kontakty wystarczały, wystarczają i wystarczać będą.  Chciałoby się do ludzi, z ludźmi. Uścisnąć ciepłą rękę, a nie tylko kiwnąć z daleka głową. Zobaczyć uśmiech, nie maseczkę. Z bliska, nie z dystansu.

Kto by pomyślał, że się będzie tęsknić za szkołą i to jeszcze zanim się wakacje zaczną…

„Nie miejcie za stracone,
Co może być wrócone.”

Dziękuję za ten rok, za owocną współpracę, za wspólne nowe doświadczenia w cyfrowym świecie. Gratuluję sukcesów, ocen na świadectwach, nagród.

Odpocznijcie po trudach nauki, po trudnych miesiącach zdalnego nauczania, wyprostujcie kręgosłupy po wielogodzinnym siedzeniu przed komputerem, przewietrzcie głowy, zbierzcie siły i wracajcie do nas we wrześniu- zdrowi,  pogodni, głodni wiedzy, spragnieni edukacyjnych wyzwań. Obiecujemy liczne atrakcje!

Edyta Ołdakowska-Dębek