Home » Aktualności » Weź udział w Geoinformatycznej Nocy Badaczy

Weź udział w Geoinformatycznej Nocy Badaczy

Na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego w dniu 30 września 2020 r. odbędzie się kolejna, IV Geoinformatyczna  Noc  Badaczy.  Wydarzenie to ma na celu wprowadzenie młodych ludzi w świat narzędzi geoinformatycznych i danych teledetekcyjnych. Zajęcia są kierowane do uczniów szkół licealnych.

Geoinformatyczna Noc Badaczy wpisuje się w inicjatywę Europejskiej Nocy Badaczy, organizowanej w wielu krajach Unii Europejskiej. Jej celem jest  popularyzacja różnych dziedzin nauki i zgłębianie jej tajników przez młodych ludzi.

Tegoroczna edycja Geoinformatycznej Nocy Badaczy odbędzie się w formie zdalnej. Dla uczestników przygotowaliśmy 5 prelekcji poświęconych pozyskiwaniu danych naziemnych, lotniczych i satelitarnych oraz sposobom wizualizacji informacji geograficznej. Zajęcia poprowadzą pracownicy naukowi Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa ok. dwóch godzin.

Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy uczniów i nauczycieli zainteresowanych wzięciem udziału w wydarzeniu o wcześniejsze przesyłanie zgłoszeń na adres noc.badaczy.wgsr@uw.edu.pl.  W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska uczestnika, nazwy szkoły oraz kontaktowego adresu mailowego (o ile jest to adres inny, niż ten, z którego zostanie nadesłane zgłoszenie). Na kontaktowy adres mailowy zostanie przesłany link, pod którym wydarzenie będzie emitowane.

Udział w zajęciach jest nieodpłatny.  Szczegółowy program planowanego wydarzenia znajduje się na stronie Wydziału i Geografii i Studiów Regionalnych UW pod linkiem:  Geoinformatyczna Noc Badaczy 2020.

Przed zgłoszeniem udziału prosimy o zapoznanie się z klauzulą RODO (w załączeniu).  Wysłanie zgłoszenia na adres mailowy noc.badaczy.wgsr@uw.edu.pl oznacza akceptację zapisów klauzuli.

Klauzula RODO