Home » Aktualności » Konkurs matematyczny n+1

Konkurs matematyczny n+1

Rozpoczyna się kolejna edycja konkursu matematycznego n+1 przeznaczonego dla uczniów klas pierwszych (kategoria młodsza) i drugich (kategoria starsza).

Pierwszy etap konkursu trwa do maja 2021 r. i polega na samodzielnym rozwiązywaniu zadań publikowanych w kolejnych seriach na stronie szkoły oraz w gablocie na trzecim piętrze. Zadania mają bardzo różny stopień trudności, jedne z nich można rozwiązać bardzo szybko, inne nawiązują poziomem trudności do Olimpiady Matematycznej.

Drugi etap konkursu odbędzie się pod koniec roku szkolnego i będzie polegał na rozwiązywaniu zadań w szkole. Zostaną do niego zaproszeni uczestnicy, którzy w pierwszym etapie zgromadzą największą liczbę punktów. Do konkursu można przystąpić w dowolnym momencie, ale oczywiście najlepiej jest zacząć od pierwszej serii. O szczegóły można pytać p. Agnieszkę Grochowską i p. Macieja Bugaja osobiście albo za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

regulamin konkursu n plus 1

Zadania konkursowe – uważajcie, aby nie pomylić kategorii!

seria 1 (kategoria młodsza) – do 27 października 2020 r.

seria 1 (kategoria starsza) – do 27 października 2020 r.