Home » Aktualności » Zamoyszczacy dla Niepodległej – dołącz do akcji!

Zamoyszczacy dla Niepodległej – dołącz do akcji!

W ostatnim czasie niektórzy z Was wzięli udział w akcji „Szkoła pamięta” i odwiedzili miejsca pamięci, znajdujące się w okolicy Waszego miejsca zamieszkania (zachęcamy do obejrzenia prezentacji na stronie szkoły). Chcemy zaproponować Wam kontynuację tej akcji w listopadzie, by w ten sposób uczcić nie tylko Święto Zmarłych, lecz także 102. rocznicę odzyskania niepodległości. Odwiedzanie miejsc pamięci chcemy połączyć z aktywnością fizyczną, której podczas nauczania zdalnego nam wszystkim bardzo brakuje.

Aby dołączyć do naszej akcji:

1. Zainstaluj na telefonie aplikację Endomondo i dołącz do aktywności „Zamoyszczacy dla Niepodległej” – możesz to zrobić pod linkiem: https://www.endomondo.com/challenges/45087168
  2. Włącz aplikację, a następnie: powędruj lub pobiegnij lub pojedź rowerem do miejsca, które upamiętnia osobę/osoby lub wydarzenie związane z walką o odzyskanie niepodległości. Nie musisz udawać się w daleką podróż – takie miejsca są z pewnością także niedaleko Twojego miejsca zamieszkania.
  3. Zrób zdjęcie odwiedzonego miejsca – miło byłoby, gdybyś Ty także znalazła się/znalazł się na zdjęciu. Jeśli chcesz, zabierz ze sobą znicz, by zapalić go dla Tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny.
  4. Zdjęcie wraz z podaniem lokalizacji i krótkim opisem (jakie wydarzenia/osoby upamiętnia) prześlij na adres agnieszka.mitura@zamoyski.edu.pl

Nasza akcja będzie trwała przez cały listopad. Możesz oczywiście odwiedzić kilka miejsc. W grudniu zostanie przygotowana wystawa zdjęć – miejmy nadzieję, że już w szkole, a jeśli nadal będzie nauka zdalna, to on line – autorstwa tych wszystkich, którzy zechcą włączyć się do naszej akcji. (Agnieszka Mitura, Mariola Zawisza)

Zachęcamy do bezpiecznego świętowania Narodowego Święta Niepodległości i zapoznania się z plakatem przygotowanym przez Biuro Programu “Niepodległa”.