Home » Aktualności » Jakże ciekawe są okolice Zamoya!

Jakże ciekawe są okolice Zamoya!

W środę 19 maja klasa II N w ramach lekcji historii uczestniczyła w ciekawym spacerze po najbliższej okolicy naszej szkoły. W ciągu niespełna 45 minut dowiedzieliśmy się, jak wiele interesujących wydarzeń miało miejsce tuż obok liceum na Smolnej. To tu, nad terenami dawnego ogrodu, w maju 1789 roku odbył się pierwszy na ziemiach polskich lot balonem! To na ulicy Foksal zginął w 1934 roku z ręki ukraińskiego nacjonalisty minister spraw wewnętrznych Bronisław Pieracki. A kilka kamienic dalej, na tejże ulicy, przez lata miało swoją siedzibę Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie – najstarsza polska organizacja sportowa. Poznaliśmy też patronów pobliskiego skweru i parku: ojca polskiej fotografii Karola Beyera i opozycjonistkę z czasów PRL Ankę Kowalską. A ponieważ na spacer udała się klasa biologiczno-chemiczna, nie mogło zabraknąć rozpoznawania gatunków drzew i ptaków! Dziękujemy panu Leszkowi Kozłowskiemu za pomysł tej mini-wycieczki oraz za ciekawe opowieści.