Home » Aktualności » Spotkanie w sprawie programu FLEX

Spotkanie w sprawie programu FLEX

29 września po raz kolejny w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące programu wymiany FLEX. Jest to wymiana kulturowa umożliwiająca polskim uczniom naukę przez rok w amerykańskiej szkole średniej oraz zakwaterowanie u rodzin w USA, dzięki czemu lepiej poznają specyfikę tego kraju. Spotkanie prowadzili przedstawiciele American Coucils – instytucji organizującej we współpracy z Ambasadą USA ten program, który w całości jest finansowany przez stronę amerykańską. Gościliśmy też dwoje byłych uczestników programu, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z pobytu i nauki w USA. Warto nadmienić, że w roku szkolnym 2019/20 uczeń naszej szkoły wziął udział w wymianie jako jedna z 40 osób spośród ok. 2500 kandydatów z całej Polski. (Mariusz Kiecana)

2016 Copyright Statmedi