Home » Aktualności » Chcesz studiować za granicą?

Chcesz studiować za granicą?

6 października odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielem Baltic Council w sprawie studiów zagranicznych. Uczniowie klas maturalnych mieli okazję zapoznać się z możliwościami studiowania w języku angielskim na uczelniach europejskich. Po tym, jak nastąpił Brexit, uniwersytety brytyjskie stały się mniej atrakcyjne, natomiast dużą popularnością cieszą się inne państwa oferujące naukę w języku angielskim, a zwłaszcza Niderlandy (Holandia). Uczniom przedstawiono szeroki zakres kierunków studiów nie tylko w tym kraju, ale też w innych państwach Unii Europejskiej i Szwajcarii. Poinformowano o warunkach, jakie należy spełnić, metodach rekrutacji oraz sposobach aplikowania na uczelnie. Podano również praktyczne informacje dotyczące znalezienia zakwaterowania, trybu studiów i życia studenckiego. Na zakończenie odbyła się sesja pytań i odpowiedzi. (Mariusz Kiecana)