Wakacje w pigułce

Pod koniec września klasa III K wybrała się na wspólną wycieczkę do dawnej stolicy Polski, Krakowa. Podczas trzech dni spędzonych poza zamoyskimi murami uczniowie zgłębili długowieczną historię miasta, poznając najmroczniejsze jego sekrety. Oprócz obowiązkowej wizyty na Wawelu w planie znalazły się również takie wydarzenia jak rejs statkiem po Wiśle, spacer po dzielnicy Kazimierz i przechadzka z przewodnikiem po Plantach – “Straszny Kraków”, w trakcie której opowieści o katach, mordercach i duchach mroziły nam krew w żyłach.  Wieczorny spektakl ,,Halka” w Starym Teatrze w Krakowie wywołał długogodzinne dyskusje na temat kierunku, jaki obrała współczesna sztuka oraz ilości wulgaryzmów i zwrotów potocznych obficie występujących w dzisiejszych czasach w przedstawieniach. Na deser – ostatniego dnia – grupa przemieściła się do parku rozrywki w Zatorze, Energylandii. Była to świetna okazja, aby oderwać się od codziennych obowiązków i odpocząć przed powrotem do szkoły, co wykorzystała również p. prof. E. Kossacka. Wychowawczyni klasy nie odstępowała uczniów ani na krok i dzielnie pokonywała kolejne atrakcje.  Po prawie ośmiu godzinach zabawy wycieczka skierowała się z powrotem w stronę Warszawy, gdzie dotarła dłuższą chwilę po północy. (Uczniowie klasy III K)