Home » Aktualności » Odwiedziliśmy Środowiskowe Laboratorium Ciężkich Jonów

Odwiedziliśmy Środowiskowe Laboratorium Ciężkich Jonów

W piątek 15 października klasa I B udała się na wycieczkę do Środowiskowego Laboratorium Ciężkich Jonów w Warszawie. Całość naszej wycieczki podzielona była na trzy części, które dzięki atrakcyjnej formie przedstawiania materiału zapadały w pamięć. W ramach pierwszej części mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładu pana profesora Pawła Napiorkowskiego, który opowiedział nam o budowie i rozpadzie atomu, a także o działaniu i konstrukcji Cyklotronu, jaki znajduje się w ośrodku. Następnym punktem naszej wycieczki było oprowadzenie po obiekcie. Mieliśmy szansę zobaczenia z bliska cyklotronu i serwerowni, w której Pan Profesor opisał nam sposób pracy naukowców w ŚLCJ. Na zakończenie uczestniczyliśmy w prezentacji na temat rozwoju energetyki jądrowej w Polsce i na świecie. Był to dzień pełen wrażeń i z niecierpliwością czekamy na kolejną okazję do odwiedzin w laboratorium. (Aleksandra Szlachciak, klasa I B)