Home » Aktualności » Zostań dawcą szpiku

Zostań dawcą szpiku

W najbliższą środę 9 marca odbędzie się w naszej szkole akcja Fundacji DKMS mająca na celu rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego. Na parterze obok bufetu w godzinach 8.50-13.00 wolontariusze pomagać będą chętnym w rejestracji – rozdawać pakiety, udzielać wyjaśnień, rozwiewać wątpliwości.

Akcja skierowana jest do osób powyżej 18 roku życia. Polega na samodzielnym wypełnieniu formularza i własnoręcznym pobraniu próbki z wewnętrznej strony policzka. Jest to czynność całkowicie nieinwazyjna. Cała procedura trwa kilka minut.

Im więcej zarejestrowanych dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie „bliźniaka genetycznego” – TYM WIĘKSZA SZANSA DLA NASZEGO UCZNIA I KOLEGI!

Szczegółowe informacje (o fundacji, procedurze rejestracji, pobraniu szpiku) w poniższym filmie i na stronie www.dkms.pl/szkola

W przypadku wątpliwości proszę o kontakt

2016 Copyright Statmedi